Download for Android

OFF Festival 2016

Pologne


4 adeptes 65,482

Mur

The Black Madonna - Exodus | Stripped & Chewed

video 2016-12-09 22:02:00

Piątek. Bez dwóch zdań.


Timeline Photos

photo 2016-12-07 14:13:03

The Black Madonna na scenie oznacza, że będzie się działo. Przyjeżdża do nas jedna z najbardziej szanowanych i najpopularniejszych didżejek, opierająca sety na kruchej równowadze pomiędzy sprawdzonymi hitami i odważnymi odkryciami, ceniona producentka – by wymienić tylko „Exodus” i „A Jealous Heart Never Rests” – i rezydentka kultowego Smart Bar w Chicago, który pod jej kuratelą zyskał miano jednego z najlepszych klubów Ameryki. Przyjeżdża do nas rewolucjonistka. „Muzyka taneczna potrzebuje riot grrrls. Muzyka taneczna potrzebuje Patti Smith. Potrzebny jest jej DJ Sprinkles. Muzyka taneczna potrzebuje dyskomfortu i towarzyszącej mu euforii. Muzyka taneczna potrzebuje soli w swoich ranach. Muzyka taneczna potrzebuje kobiet po czterdziestce. Potrzebuje karmiących piersią didżejek, które muszą położyć dzieci, zanim wyjdą na scenę. Muzyka taneczna potrzebuje nawiedzonych gejów i nastolatków, którzy mają dość tego gówna. Muzyka taneczna potrzebuje dziennikarzy i krytyków, i akademików, i historyków. Muzyka taneczna potrzebuje ludzi biednych i ludzi, którzy nie mają odpowiednich butów, żeby wejść do klubu” – powiedziała kiedyś The Black Madonna, kobieta która na naszych oczach zmienia kulturę klubową. Wierzymy, że jej występ na OFF-ie i nas odmieni. // When The Black Madonna takes the stage, you know it’s about to go down. We’ve invited one of the world’s most popular and respected female DJs, one whose sets rest on the delicate balance between dependable hits and bold new discoveries, a well-regarded producer, to name but Exodus and A Jealous Heart Never Rests, and a resident host at the legendary Smart Bar in Chicago, which — under her curation — has been lauded as one the best clubs in the US. “Dance music needs riot grrrls. Dance music needs Patti Smith. It needs DJ Sprinkles. Dance music needs some discomfort with its euphoria. Dance music needs salt in its wounds. Dance music needs women over the age of 40. Dance music needs breastfeeding DJs trying to get their kids to sleep before they have to play. Dance music needs cranky queers and teenagers who are really tired of this shit. Dance music needs writers and critics and academics and historians. Dance music needs poor people and people who don’t have the right shoes to get into the club,” says The Black Madonna, a woman who’s transforming club culture before our very eyes. We’re confident that her OFF Festival performance will be a transformative experience for us, as well.

Timeline Photos

Timeline Photos

photo 2016-12-05 21:23:52

Artur Rojek nadaje dziś z auta i w Trójka - Program 3 Polskiego Radia ogłosił właśnie, że The Black Madonna, Circuit des Yeux i Kikagaku Moyo / 幾何学模様 dołączają do programu OFF Festival 2017, czyli od tanecznej rewolty z Chicago po psychodeliczny trip z Japonii. // Artur Rojek has just announced that The Black Madonna, Circuit des Yeux i Kikagaku Moyo join the OFF Festival 2017 lineup, taking us from a dancefloor uprising in Chicago to a psychedelic trip to Japan.

Timeline Photos

gph.is

link 2016-12-05 14:04:01

gph.is Dzień dobry, cześć. Dziś wieczorem po 20.00 w audycji Aksamit w Trójka - Program 3 Polskiego Radia Artur Rojek powie coś więcej o programie OFF Festival 2017. A później, w nocy, podobno przychodzi Mikołaj.gph.is

Timeline Photos

photo 2016-12-01 14:10:01

Byle do lata. Już grudzień, więc jest coraz bliżej. P.S. A niebawem więcej newsów. _______________________________________ fot. H.Karapuda

Timeline Photos

Muariolanza @ OFF Festival 2011 Katowice

video 2016-11-30 13:08:55

Trudno sobie wyobrazić, jak wyglądałby dziś muzyczny Śląsk – i oczywiście Zagłębie – bez Marcina Babko. Grał, śpiewał, wydawał płyty, organizował koncerty i festiwale, pisał artykuły i książki. Wszędzie go było pełno, zawsze zarażał radością i energią. Od samego początku był też blisko OFF Festivalu. Pomagał, grał na OFFie, bawił się z nami na koncertach. Żegnaj Marcin. Gdziekolwiek jesteś - wiedz, że trzymamy dla Ciebie miejsce pod sceną…


OFF Festival 2017 - official

event 2016-11-25 17:13:27

Zapraszamy.

OFF Festival 2017 - official

www.facebook.com

2. Festiwal Kwadrofonik

event 2016-11-25 14:03:00

„Zainteresowaliśmy się ‘Symfonią przemysłową nr 1’ Lyncha z muzyką Angelo Badalamentiego. Pojawił się pomysł nowych aranży i nowego wykonania piosenek Julee Cruise. Cruise, artystka, której głos pojawia się w wielu filmach Lyncha - choćby w słynnym motywie przewodnim ‘Miasteczka Twin Peaks’ – w ‘Symfonii…’ wykonuje piosenki ze swojej pierwszej i drugiej płyty. Będziemy grać do filmu na żywo, a partie Cruise, która pojawia się na ekranie zaśpiewa Artur Rojek“ – to fragment wywiadu z Bartkiem Wąsikiem z Kwadrofonik, który ukazał się w magazynie „Muzyka w mieście“. A poniżej szczegóły wspomnianego koncertu... Co wy na to?

2. Festiwal Kwadrofonik

www.facebook.com

The Glowing Man

video 2016-11-23 20:23:01

Michael Gira o OFF Festival i o was: „Polski OFF Festival dostarcza najlepszych możliwych muzycznych doświadczeń, zarówno publiczności, jak i wykonawcom. Zagrałem kiedyś koncert na planecie Wenus i porównaniu z OFF-em to było jak śpiewanie dla bandy wściekłych współosadzonych w mrocznej celi więzienia federalnego. Sceneria na OFFie jest nie z tego świata, produkcja nawilżona i zmysłowa, ale co najważniejsze, piękna polska publiczność gwarantuje rok bezsennych, przesiąkniętych erotycznymi marzeniami i smutkiem nocy, wypełnionych niezaspokajalną tęsknotą”.


Islam Chipsy & EEK // Distorted Festival × Kulturalna | 23.11

event 2016-11-21 17:40:49

Już 23 listopada w Warszawie wyzwanie jesiennemu spleenowi rzucą Islam chipsy & EEK, którzy na ostatnim OFF Festivalu Katowice aż dwukrotnie nauczyli nas latać :) Polecamy, zapraszamy i – uwaga! – informujemy, że organizator ma dla Was 2 podwójne zaproszenia. Otrzymają je ci z Was, którzy jego i nas przekonają, opisując w komentarzu jednym, barwnym zdaniem koncert(y) Islam Chipsy na OFFie. Czas – do jutra (22.11), do godz. 20.00.

Islam Chipsy & EEK // Distorted Festival × Kulturalna | 23.11

www.facebook.com

Commentaires

Partagez votre opinion de ce festival

Se connecter pour commenter